Academy Roster

# Last Name First Name Birth Year Nation Position Class
1 Effenberger Nico 2006 AUT G 5L
2 Inselkammer Leopold 2002 DEU F 8L
3 Zacharewicz Leon 2004 POL F 6L
5 Zötl Zephyr 2005 DEU D 5L
6 Jongmans Mitch 2004 NED D 7L
7 Plank Lukas 2005 ITA F 5L
8 Mölls Moritz 2003 AUT D 8L
9 Kozma Levy 2005 USA/HUN F 6L
10 Venier Luca 2003 AUT D 8L
11 Csicsmann Balazs 2005 HUN F 5L
12 van der Groen Olivier 2003 NED F 7L
13 Gamper Philip 2005 AUT F 6L
14 Lebedzeu (Lebedev) Ivan 2003 BLR F 8L
15 Forniciov Jayden 2004 GER D 7L
16 Chmiel Paweł 2004 POL D 6L
17 Apel Joris 2004 DEU F 6L
18 Potyatynnik Zakhar 2005 RUS F 6L
19 Gamsjäger Felix 2005 AUT D 6L
20 Lievens Jelle 2002 AUT/BEL G PG
21 Thal Georg 2005 AUT F 5L
22 Staiger Lennart 2005 DEU F 5L
23 De Bonilla Jaime 2003 ESP D 8L
24 Räsänen Rasmus 2004 FIN D 5L
25 Terpinskiy Arthur 2002 EST F 8L
26 Valasuo Jan-Eric 2004 FIN D 6L
27 Glitzner Killian 2005 AUT D AP
28 Bruns Luca Niklas 2003 DEU G 8L
30 Van de Velde Joram 2003 NED G 8L
31 Luggin Magdalena 2005 AUT G 6L
32 Fally-Puskas Florentin 2005 AUT G 6L
33 Miquel Jesse 2004 FIN G 6L
35 Magal Gregor 2004 SVK G 6L
36 Krunniniva Sebastian 2004 FIN F 5L
37 Pawlik Arthur 2003 FRA F 7L
38 Soeters Mark Luca 2003 NED F 7L
39 Kerr Alex 2006 CAN G 5L
40 Hain Jakob 2004 AUT F 6L
41 Pohjamo Reko 2005 FIN D 6L
43 Bodner Nepomuk 2003 AUT D 6L
44 Noll Tobias 2003 AUT D 8L
45 Humeniuk Ethan 2005 CAN F 5L
46 Zrika Sami 2003 LUX D 7L
47 Santamaria Gabriel 2003 ESP/CAN F 7L
48 Nagy Laura 2006 AUT F 5L
49 Oleshko Peter 2006 RUS F 5L
50 Trummer Jakob 2002 AUT G 8L
51 Topkasov Maxim 2002 RUS F 8L
52 Nijboer Eino 2005 NED F 6L
53 Radu Costin Nectarie 2005 ROM F 5L
55 Vasin Vasily 2004 RUS F 7L
56 Zavalidrov Zakhar 2003 UKR D 6L
57 Joselowitsch Ron 2004 DEU F 7L
58 Keast Joshua 2006 CAN/RSA F 5L
62 Paliichuk Arsen 2003 UKR D 8L
63 Atamanchuk Pavlo 2003 UKR F 8L
65 Dolin Danil 2005 UKR F 6L
66 Biber Gregor 2006 AUT F 5L
67 Hengelmüller Karolina 2004 AUT F 7L
70 Uhlir Jakub 2003 CZK F 7L
71 Hetsch Stephan 2006 AUT D 5L
73 Bakus Ignas 2003 LTU F 7L
74 Baiguini Noah 2002 CHE F 8L
75 Dadie Simone 2003 ITA F 8L
76 Mykkänen Alex 2005 LUX D 6L
77 Sterbenz Karol 2003 POL F 7L
79 Baalsrud Emil 2004 NOR D 5L
80 Gruber Julius Raphael 2006 ITA F 5L
81 Geifes Tim 2003 AUT F 8L
82 Chumak Georgii 2004 RUS F 6L
84 Rychkov Roman 2004 RUS F 6L
85 Dikov Kaloyan 2005 BUL F 7L
86 Kellner Sebastian 2006 AUT D 5L
87 Lievens Mathijs 2004 AUT/BEL F 7L
88 Dobak Bendeguz 2005 HUN F 5L
89 Wolfrum Maxwell 2001 DEU F PG
90 Lind Rasmus 2005 SWE D 5L
91 Us Ivan 2005 UKR F 5L
92 Lamont Holden 2005 CAN D 6L
94 Wrann Cyril 2005 AUT D 5L
95 Stoyanov Kaloyan 2005 BUL F 6L
96 Suvorov Aleksander 2005 JPN/RUS F AP
97 Gadzhiev Salam 2005 RUS F 1H
98 Wotschiski Tom 2004 AUT D 5L
Prep - ICE Young Stars
Head-Coach

Blake Wesley

LEAGUE INFORMATION

League Website

Varsity - ICE Juniors
Head-Coach

Clint Thornton

LEAGUE INFORMATION

League Website

Jr. Varsity (OHA Red) - AUT U16
Head-Coach

Jared Wynia

LEAGUE INFORMATION

League Website

Bantam Varsity (OHA White) - AUT U16
Head-Coach

Elias Vorlicek

LEAGUE INFORMATION

League Website

Want to become a Student-Athlete at Okanagan Hockey Academy?

Translate »